آمارها نشان مي‌دهد كه بسياري از صدمات وارده به دستگاهها و سیستم های تهويه مطبوع در زمان تعمیر و نصب چیلرها و تعمیر سیستم های تهویه مطبوع به دليل كمبود اطلاعات افرادي است كه با اين دستگاه ها سرو كار دارند ، لذا قبل از انجام  هرگونه اقدامي  نكات زير  را مدنظر داشته باشيد .

-  هرگز اين مهم را فراموش نكنيد اول ايمني بعد كار لذا توصيه هاي ايمني را در هنگام  راه اندازي و تعميرات  دستگاههاي تهويه مطبوع و تبريد بدقت رعايت نمائيد .

- هنگام انجام كارهاي راه‌اندازي و تعميرات از وسايل ايمني شامل عينك –  كفش – دستكش – كلاه   كپسول اطفاء حريق استفاده نمايید.

گاهي دستگاه چيلر از همان آغاز اسباب زحمت مي شود، که اين مي تواند ناشي از نصب ناصحيح دستگاه باشد. چيلر را نبايد نزديک ديگ شوفاژ نصب کرد، چون گرماي ديگ هنگاهي که چيلر خاموش است، مي تواند فشار را در چيلر بالا برده موجب پارگي ديسک ايمني
(Rupture Disk) و فوران مبرد گردد. البته در چيلر هاي جديد بايد ديسک ايمني را توسط يک خط لوله تخليه، با بيرون ساختمان مرتبط نمود.

بعضي مي پندارند که خنک کردن هر چه بيشتر آب در برج خنک کن موجب بالا رفتن بازدهي کندانسور مي شود. البته اين انديشه ممکن است تا يک نقطه اي درست باشد، اما چنانچه از آن حد تجاوز کند موجب اتلاف روغن، تراکم مبرد در کندانسور و کاهش مبرد در اواپراتور مي شود.
چنانچه مهندس نگهدارنده چيلر، کاهش فشار و مکشي را مشاهده کند، اولين چيزي که به فکرش مي رسد اين است که مقدار مبرد کم شده است. در حالي که ممکن است اشکال از سرد شدن بيش از حد آب در برج خنک کن باشد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *